Get Adobe Flash player
BAHÇE KONTROLÜ

BAHÇE KONTROLÜ

İlçe Müdürlüğümüz teknik personellerince Yuvacalı...

PAMUK TARIMI EĞİTİMİ

PAMUK TARIMI EĞİTİMİ

  İlçe  Müdürlüğümüzce Eğitim ve Yayım...

Damızlık Yarış Atları

Damızlık Yarış Atları

Damızlık Yarış Atlarından doğan Pedigrisi alınmamış tayların  vize yapılması...

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzce...

IPARD PROJELERİ

IPARD PROJELERİ

   İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık...

 • BAHÇE KONTROLÜ

  BAHÇE KONTROLÜ

 • PAMUK TARIMI EĞİTİMİ

  PAMUK TARIMI EĞİTİMİ

 • Damızlık Yarış Atları

  Damızlık Yarış Atları

 • AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

  AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

 • IPARD PROJELERİ

  IPARD PROJELERİ

DESTEKLEME BAŞVURU TARİHLERİ

  TARIMSAL DESTEKLEMELER İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ

 a)   Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuru başlangıç tarihi 1/10/2012, son başvuru tarihi ise kütlü pamuk (yurt içerisinde üretilen sertifikalı tohumları kullananlar), yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola ve aspir için 1/4/2013; dane mısır, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için fatura başlangıç tarihi 1/5/2012, son başvuru tarihi 30/4/2013’tür. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmez.

  b) Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticilerinin, tasiriye faturaları ile zeytinyağı satış faturalarının, Vergi Usul Kanunu’nun 231 inci maddesi, 5 inci fıkrasında yer alan hükme uygun olarak düzenlenmiş olması gerekmektedir. Tasiriye faturaları ile yapılacak son başvuru tarihi 3/6/2013, bu tarihten sonra satılan zeytinyağlarına ait alım satım belgelerinin son teslim tarihi ise 1/10/2013’tür. Bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmez.

         c) İyi Tarım Uygulamaları desteklemesi için Çiftçilerin, 1/2/2013 tarihinden itibaren 15/3/2013 günü mesai saati bitimine kadar Ek-4’e uygun İTUD başvuru dilekçesi ile ÇKS’ye kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

 

         d) Organik Tarım desteklemesi ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçiler, 14/1/2013 tarihinden itibaren 29/3/2013 günü mesai saati bitimine kadar Ek-1’e uygun OTD başvuru dilekçesi ve Ek-2’de kayıtlı uygunluk belgesi ile ÇKS’de kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Uygunluk belgesini (Ek-2) başvuru sırasında getiremeyen çiftçilerin başvurusu alınır. Ancak, bu durumda olan çiftçilerin bu belgeyi 29/3/2013 tarihine kadar teslim etmeleri zorunludur. Çiftçilerin uygunluk belgesini almak üzere sözleşmeli olduğu yetkilendirilmiş kuruluşa müracaatı esnasında 2013 üretim sezonuna ait ÇKS belgelerini vermeleri esastır.

 

 

         Belirtilen tarihlere kadar İlçe Müdürlüğümüze kayıtlı ilgili  çiftçilerimizin şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihlerden sonraki müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.